Uşak halkı, seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sokaklara dökülerek büyük bir coşkuyla kutlama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı seçilmesi, Uşaklı vatandaşlar arasında büyük bir sevinç ve coşku yarattı. Zafer kutlamaları, Uşak'ın çeşitli bölgelerinde gerçekleşti. Cadde ve meydanlarda toplanan binlerce kişi, bayraklarla donatılmış araçlarla konvoy oluşturarak seçim zaferini kutladı.

Uşak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen kutlama programına yüzlerce vatandaşın yanı sıra Ak Parti il temsilcileri, milletvekilleri ve Cumhur İttifakı çatısı altında bulunan diğer partilerin il ve ilçe yöneticileri katıldı.

AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, zafer konuşmasında seçimi sadece Recep Tayyip Erdoğan'ın değil, tüm Türkiye'nin kazandığını belirterek Bu seçimin kazananı Türkiye olmuştur dedi.

Yaşar ''Bu Seçimin Kazananı Türkiye Olmuştur''

Yaşar ''Bugün yappılan seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Hem Uşak'ta hem Türkiye'de %50'nin çok üzerinde bir oy alarak tekrardan cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bu seçimin kazananı milletimiz olmuştur, bu seçimin kazananı Uşak olmuştur, bu seçimin kazananı demokrasi olmuştur, bu seçimin kazananı kızıl elma olmuştur, bu seçimin kazananı Cumhur İttifakı olmuştur. Bu seçimin kazananı mazlumların umudu, milletin efendisi, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bu seçimin kazananı Türkiye olmuştur.'' Dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, zafer konuşmasında sevincini vatandaşlarla paylaşırken bu zaferle herkes kazandı, hiç kimse kaybetmedi dedi.

Tuğrul ''Bu Zaferle Herkes Kazandı, Kimse Kaybetmedi''

Tuğrul ''Allah'a hamdolsun çıktığımız yolda, rabbimiz bizi milletimize mahçup etmedi. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, gece gündüz gayret gösterdik. Cumhur ittifakı ile birlikte gece gündüz Türkiye'nin her santiminde mücadele ettik ve bugün zafer bizim oldu. İnandık ve kazandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ''Öyle bir Kazanacağız Ki Kimse Kaybetmeyecek'' , bu zaferle herkes kazandı, hiç kimse kaybetmedi''. Dedi.

AK Parti Milletvekili İsmail Güneş, zafer konuşmasında tüm coşkusuyla beraber tüm islam alemine hayırlı uğurlu olsun dedi.

Güneş ''Bugün Dünya'da Herkes Baktığında, Reisimizi Görüyor''

Güneş '' Bugün Dünya'da herkes baktığında, reisimizi görüyor. Biz bugün Cumhurbaşkanımızı seçmedik arkadaşlar, biz bugün reisimizi seçtik. Bu yaptığımız seçimlerin, Uşak'ımıza, Türkiye'mize ve tüm islam alemine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.'' Dedi. 
 

Editör: Uğur Medya