Geçtiğimiz sezondan sonra uzun süre sessiz kalan Uşakspor yeni sezon öncesi çok hızlı bir şekilde teknik kadroyu tamamladıktan sonra ardı ardına transferlere başladıktan sonra en son 5 yeni bomba transferle Aşigoların yüzünü güldürdü.

Yazıcı “Çok Büyük Paralar Harcanan Bir Takım Yok, Büyük Transfer Beklemeyin”

Uşakspor Genel Koordinatörü Recep Yazıcı da geçtiğimiz günlerde teknik kadroya dahil olduktan sonra ilk röportajını Uğur Tv'ye vermişti. Recep Yazıcı bu röpotajda, bütçe olmadığı gerekçesiyle büyük transferler olmayacak, genç oyunculara güvenmek mecburiyetindeyiz diyerek aşigoları takımın sezondaki durumuyla ilgili şüpheye düşürdü.

Yazıcı “Yani böyle çok büyük transferler, çok büyük paralar harcanan bir Uşakspor yok. Kimse bunu böyle beklemesin, zaten tahmin ediliyordur ve düşük bütçelerde kaliteli ve genç oyunculara güvenmek mecburiyetindeyiz'' Dedi.

5 Genç, Yetenekli İsim Uşakspor'da

Bu açıklamaların ardından Uşakspor transfer stratejisine uyarak 5 genç oyuncuyu bünyesine kattı, bakalım bu isimler kimler 

Aras Aydın

1) Aras Aydın 

14 Nisan 2000 Doğumlu  Aras Aydın, aslen Diyarbakır'lı. Daha önce Van Spor FK ve Kayseri Spor'da forma giyen Aydın, 1.84 boyunda, Sol ayağını kullanıyor ve Defans/Sol Bek mevkinde oynuyor.

Uşakspor ise Aras Aydın Transferini ''Uşaksporumuza hoş geldin Aras Aydın! Daha önce Vanspor'da ve Kayserispor'da ter döken sol ayaklı defans oyuncumuz Aras'a yeni sezonda başarılar diliyoruz'' açıklamasıyla sosyal medya hesaplarından duyurdu.

gökmen aydoğdu

2)Gökmen Aydoğdu

27 Ağustos 2000 Doğumlu Gökmen Aydoğdu aslen Manisa'lı. Daha önce Akhisarspor ve Cizre Spor'da forma giyen Aydoğdu, 1,80 boyunda ve Sağ Bek Mevkinde oynuyor.

Uşakspor ise Gökmen Aydoğdu transferini ''Uşaksporumuza hoş geldin Gökmen Aydoğdu Süper Lig tecrübesi ile Akhisar'da uzun yıllar başarıyla forma giyen sağ bek oyuncumuz Gökmen'e yeni sezonda başarılar diliyoruz'' açıklamasıyla sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Ahmet Yılmaz

3)Ahmet Yılmaz

24 Ocak 2003 Doğumlu Ahmet Yılmaz aslen İstanbul'lu. Daha önce Fenerbahçe ve Başakşehir gibi büyük kulüplerin altyapılarında forma giyen genç oyunncu Kızılcabölük ve Niğde Anadolu'da da forma giydi. 1,93 Byounda olan genç futbolcu stoper mevkinde oynuyor

Uşakspor ise Ahmet Yılmaz transferini ''Uşaksporumuza hoş geldin Ahmet Yılmaz! Futbol kariyerine Fenerbahçe'de başlayan Ahmet, ardından Başakşehir, Giresunspor ve Niğde Anadolu FK formalarını da terleten 1,93 boyundaki sağ ayaklı stoperimiz Ahmet'e Uşakspor formasıyla yeni sezonda başarılar dileriz'' açıklamasıyla sosyal medya hesaplarında paylaştı. 

onur kıntaş

4) Onur Kıntaş

1 Ocak 1992 Doğumlu Onur Kıntaş aslen Muğla'lı. Kariyerinde yüzlerce maça çıkan tecrübeli oyuncu son olarak Karşıyaka, Sancaktepe FK ve Turgutluspor'da forma giydi. 1,80 boyunda olan tecrübeli futbolcu sol ayağıyla dikkat çekerken sol ve stoper mevkilerinde oynuyor.

Uşakspor ise Onur Kıntaş transferini ''Uşaksporumuza hoş geldin Onur Kıntaş! Profesyonel liglerde yaklaşık 200 maça çıkan Onur; Konyaspor, Karşıyaka, Sancaktepe, Turgutluspor ve Gaziosmanpaşa'nın formalarını terletti. Sol bek ve sol stoper mevkilerinde oynayan Onur'a yeni sezonda başarılar diliyoruz!'' Açıklamasıyla sosyal medya hesaplarından paylaştı.

mustafa kemal karaman

5) Mustafa Kemal Karaman

13 Nisan 2001 Doğumlu Mustafa Kemal Karaman, Almaya da doğdu. Daha önce yurtdışında Türkiyemspor ve TeBe Berinde forma giyen oyuncu sol ayak ve stoper/sol bek mevkinde oynuyor.

Uşakspor ise Mustafa Kemal Karaman transferini ''Uşaksporumuza hoş geldin Mustafa Kemal Karaman! Almanya doğumlu Mustafa Kemal, Tebe Berlin ve Türkiyemspor formalarını terletti. Sol ayaklı futbolcumuz, uzun taç atışlarıyla ve etkileyici serbest vuruşlarıyla tanınıyor. Mustafa Kemal'e yeni sezonda başarılar dileriz!'' açıklamasıyla sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Bizler de Uğur Medya Ailesi olarak genç oyunculara kariyerinde başarılar diliyor her daim Uşakspor'umuzun arkasında olduğumuzu siz değerli Aşigolara tekrar hatırlatıyoruz. 

#BizBizeYeteriz

Haber: Cihan Sevinç
 

Editör: Uğur Medya