Uşakspor: 0 – Belediye Kütahyaspor: 1

Uşakspor, Belediye Kütahyaspor ile oynadığı son hazırlık karşılaşmasında 1-0 mağlup oldu.

Uşakspor Hazırlık Karşılaşmasına Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Katıldı

Karşılaşma sonrasında Kütahya Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ahmet Erbaş mikrofonlarımıza açıklama yaparken Uşaklı hiçbir protokol üyesi maça katılmadı.

Erbaş ''İnşallah Ligler Başladığında İki Takımda Bu Kadar Gol Kaçırmaz''

Erbaş ''Bu Belediye Kütahyaspor'umuzun 5. hazırlık maçı, ilk dördünü seyretme imkanım olmamıştı. Yeni takım, yeni hocamız komple ekip neredeyse değişmiş. Ben ilk defa takımı seyretme imkanı buldum. Öncelikle havanın bu kadar sıcak olduğu bir ortamda hem Uşakspor, hemde Belediye Kütahyasporlu arkadaşlarıma, çalışanlarına, hocalarına emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çok centilmence bir maç geçti. İnşallah Ligler Başladığında iki takımda bu kadar gol kaçırmaz, yani bu iki taraf içinde iyi bir şey değil. Gerçekten de çok güzel bir maç oldu, bu sıcak havada anca bu kadar olurdu zaten'' Dedi.  

Erbaş ''Bu Stad Olacak İş Değil''

Erbaş ''Tabii siz şu an 2. Lig'de mücadele ediyorsunuz, PTT Ligi'ne çıkmak için mücadele ediyorsunuz ama bu stad gerçekten olacak bir şey değil. Çok eski bir stad, fiziki şartları iyice yaşlanmış yorulmuş bir stad. İnşallah Uşak layık olduğu stada kavuşur. Belediye Kütahyaspor'un açısından. biz kütahyamıza bir stad için yıllardır mücadele ediyoruz am ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları biliyoruz. Şubat ayında geçirdiğimiz çok büyük depremi biliyoruz. Biz bunları göz önüne alarak kütahya için mevcut stadın olduğu yerde stadın yapılmasını istedik çünkü şehrin içinde. Sonuçta bu stadlar şu an maç olduğu için canlı gözüküyor ama 15 Günde bir yaşantı olan bir yer neredeyse o yüzden biz şehrin içindeki mevcut yerini istiyoruz, tabi bu konuda bazı sıkıntılarımız var. Bir kısım şehrin dışında toki dediğimiz bir alana kurulmasını istiyor. Ben şehirlere çok büyük stadların yapılmasına karşıyım çünkü 30.000 kişilik stadlar yapabilirsiniz ama önemli olan bunların içlerini doldurabilmek, işlevinin olması lazım. Eğer biz Kütahya'nın içine bir stad yapabilirsek, diğer spor faaliyetleri içinde çok iyi bir merkez olur, lokal olur. Şu anda yapılmak istenen ve geçen dönem Mehmet Bey'in son anda vazgeçtiği yere yapılırsa amatör kluplerden bir çok takım oraya gitmeye zorlanacak, rüzgar sıkıntısı var. Bu stadların en büyük sıkıntısı da rüzgar ölçümlerinin yapılmaması bir çok yerde. Biz MHP olarak bu konuyu mecliste de Kütahya nezdinde de belirttik, hatta bizim bu konuşmamızdan sonra esnaf odaları da açıklama yaptı bir çok kurum açıklama yaptı mevcut stadı olduğu tere yapalım diye. bunun bizim için 2 tane anlamı var; 1- Çok büyük bir tasarruf sağlamış olacağız. sonuçta oraya da yapılsa buuuuray d yapılsa vergilerimizle yapacak devlet bunu. çok büyük para harcanacak mevcut stad çok daha genişletilip kapasitesi 10.000'e çıkartılırsa Kütahya için çok çok yeter diye düşünüyorum'' Dedi.

Erbaş ''Belediye Kütahyaspor'un Her Zaman Yanındayım''

Erbaş ''O konuyu bilmiyorum. Uşakspor'a gönül veren arkadaşların da muhtemelen başka bir programı vardır yoksa onlarda gelirler ama ben kendi açımdan söylüyorum. Geçen yıl neredeyse Belediye Kütahyaspor'un bütün deplasman maçlarına gittim. Hemen Hemen kaçırdığım hiç bir maç yok diyebilirim en fazla 1 ya da 2'dir koca bir sezon boyunca. Futbolu seviyorum, bir dönem bende futbol oynadım. Futbolun içinden gelen bir kardeşiniz olarakta ben Belediye Kütahyaspor'un her zaman yanındayım. Geçen sene play-off'larda kaybettik. Bu sene hiç bir şey yokmuş gibi sıfırdan tekrar başladık. İnşallah bu sene o sene diyoruz'' Dedi.  

Editör: Uğur Medya