3 Eylül Pazar Günü Saat 16:30'da 

3 Eylül Pazar günü saat 16:30'da Aksarayspor ile karşılaşacak olan Uşakspor, son hazırlıklarını tamamladı.

Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay, sezona geç başladıklarını ama ilerleyen günlerde takımın hem mental hem den fiziksel anlamda daha ileri seviyede olacağını ifade etti. 

Gülay ''Aksaray Deplasmanına Daha Hazır Şekilde Gidiyoruz''

Gülay ''Ligin ilk haftasını oynadık, biliyorsunuz zaten geç başlamıştık hazırlanmaya. Geç gelen oyuncuların bazılarının lisanslarının yetişmemesi, tam fiziksel olarak hazırlanmamamız, 1-0 öne geçmemize rağmen 70. dakikadan sonra gol yiyerek mağlup olduk. 1-0'da kritik bi an vardı, 2-0'ı yakalayabilirdik Ahmet Hakan ile 2-0 bizi daha rahat bi konuma getirecekti belki de ama olmadı mağlup olduk. Daha hazır bir şekilde bu hafta Aksaray Deplasmanına gidiyoruz, rakibimiz de 3 puan aldı deplasmanda moralli bir şekilde bizi bekliyor. Biz de biraz daha işin bilincinde ve oyun yapımızın biraz daha iyi olması halinde oradan puanla döneceğimizi düşünüyorum. Takımımızda lisans eksikleri vardı ilk maçta o yüzden 17 kişi ile çıktık sahaya, 15 oyuncu 2 kaleciyle, bu sorunlarımızda çözüldü artık yarın 21 kişi Aksaray'a hareket edeceğiz. İnşallah puan ve puanlarla oradan geri döneriz'' Dedi. 

Gülay ''Takım %100 Hazır Değil''

Gülay ''Takım %100 hazır değil, %65 - %70 Hazırız. Dediğim gibi geç katılanlar oldu geçen ayın 31'inde başladık, tam olarak 1 ay oldu. Tabi 31'inde herkes katılmadı, iki hafta sonra katılanlar var, son hafta katılanlar var, maçtan 3 gün önce katılanlar var. Maçı oynattık ama daha tam bir kıvama gelemedik. Antrenman biçiminden de fiziksel olarak, bireysel olarak da tam anlamıyla sahaya çıkamıyoruz. Sabır işi bu 1-2 Haftayı kazasız belasız atlatmak zorundayız. En hasarsız şekilde bu süreyi iyi değerlendirip Bay Haftası'na kadar hatta Bay Haftası'nda da çalışmalar yapıp Bay Haftası'ndan sonra tam olarak takımı saha da hem youn mentalitesi hem fizik anlamında daha iyi duruma geleceğini düşünüyorum. Bu iş sabır işi biraz daha sabretmeleri lazım, kamuoyu da biliyor bizim geç toplandığımızı, geç başladığımızı, sabırla bekleyelim'' Dedi. 

Editör: Uğur Medya