Uşak’ta Aşık Veysel Türküleri Gecesi Uşak’ta Aşık Veysel Türküleri Gecesi

Uşakspor: 0 – Somaspor: 1

Uşakspor ev sahibi avantajını kullanmaya çalışsa da Somaspor 62. Dakika da Muhammet Ensar’ın attığı golle skoru lehine çevirmeyi başardı. Uşakspor'un çabaları sonuç vermedi ve karşılaşma, konuk ekip Somaspor'un 1-0'lık galibiyetiyle sonuçlandı.

Karaköse “Takımın Başına Gelmekteki Amacım Takımı Toparlamak”

Karşılaşma sonra Uşakspor Teknik Direktörü Halim Karaköse açıklamalarda bulundu.

Karaköse “Devre Arasında Yapacağımız Hamlelerle Takımı Ligde Tutmayı Hedefliyoruz”

Karaköse ‘'Yaklaşık 1 hafta önce göreve başladım. Takımın bulunduğu durum ile ilgili zaten siz söylediniz. Kötü bir gidişatı var ama buraya gelmemde ki amacım takımı toparlamak ve en azından devreye kadar arzu ettiğimiz puanları almak, devir arasında yapacağımız hamlelerle Uşakspor'u birlikte kalıcı olarak tutmamız. Hedefimiz budur. Yani çocuklar geldiğimden beri yaklaşık bir buçuk aydan beri antrenman eksiklikleri düzenli bir profesyonel takımın yapacağı antrenmanları yapmamışlar. Fiziksel olarak düşüşte. Onu toparlamaya çalışıyoruz. Bu tabi biraz zaman alacak ama hem maç oynayacağız hem top alacağız. Dediğim gibi önümüzde üç maç var. Bu üç maçtan hedeflediğimiz maçları alabilirsek 2. yarı Uşakspor'u dik tutacağımıza inanıyorum. İnşallah başarırız.'' Dedi.

Karaköse “Şu an 4 Puanla Ligin Son Sırasında Bir Takım Var”

Karaköse ''Tabi şu an görüntü olarak 4 puanlı takım görüntüsü var. Omların bu yorumları yapmaları da haklı. Taraftar her zaman haklıdır. Ben 17 sene profesyonel oynadım. Uşakspor'da da oynadım. Taraftar haklıdır ama şu an yapacak bir şey yok. Biz toparlamaya çalışıyoruz. Ben şahsım olarak 1 hafta önce göreve başladım. Taraftarında bu takıma destek çıkmasını istiyorum. Bu çocuklara destek çıksınlar. Bu çocuklar bir şeyleri başarabilecek güçteler. Dediğim gibi devreye kadar istediğimiz şeyleri yapabilirsek devre arası yapacağımız hamlelerle bu çocuklarla beraber bu takımı ligde tutacağız. Ben onlardan destek bekliyorum.'' Dedi.

Editör: Uğur Medya