Uşakspor- Denizlispor Hazırlık Karşılaşması Yarın 17:00’da 1 Eylül Stadyumu’nda

Uşakspor, Denizlispor’la yarın oynanacak hazırlık maçı için bugün son antrenmanını gerçekleştirdi.

Nazım Gülay Takımın Genel Durumunu Uğur TV’ye Anlattı

Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay maç öncesi yaptığı açıklamada takımın ve oyuncuların genel durumundan bahsetti.

Gülay “Oyuncularımızın Seviyelerini Yükseltmek İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz”

Gülay “İlk hazırlık maçımız, buradaki genç oyuncularımızın seviyelerini görmek için bizim açıdan iyi olacak. Çünkü onlar da geçen sene Niğde'de oynayanlar var Kızılcabölük’te oynayanlar var altyapımızda oynayan oyuncular var. Denizlispor'da genç ağırlıklı bir kadro hem kendimizin durumunu görmek hem oyuncularımızın seviyelerini görmek için bizim için önemli düzeyde bir maç. Burada ligin ilk maçı biliyorsunuz zaman kısaldı. Dış transferle ilgili görüşmelerimizi devam ediyor. Tabii bu ekonomik durumun ve piyasanın yüksek oluşu biraz bizi frenliyor. Bununla ilgili de başkanımız, sportif direktörümüz, genel kurulla irtibat halindeyiz. Bizim ekonomik yapımızdaki oyuncuları kazandırıp lige en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. Tabii zaman kısa gelen oyuncularımız da var geçen senelerde zaman alan işte Çağrı’dır, Şamil’dir, kaleci İbrahim’dir, Ahmet'tir onlar da geç katıldılar. Onların da seviyelerini yükseltmek için özel çalışmalar yaptırıyoruz Daha sonra da katılacak oyuncuları seviyeleri en iyi şekilde ligi hazırlamak için zaman harcayacağız.” Dedi.

Gülay “Hep Birlikte Şehir Olarak Kenetlenmemiz Lazım”

Nazım Gülay aynı zamanda Uşakspor’un bu zorlu sürecinde Uşaklı yöneticilerden ve Uşakspor’a gönül vermiş bütün vatandaşlardan maddi manevi destek beklediklerini belirtti.

Gülay “Uşakspor İçin Maddi Manevi Her Desteğe Açığız”

“Uşakspor'un altyapısındaki oyuncuların ileriki yıllarda 5 sene 10 sene sonraki hayalleri için Uşakspor’un yaşaması gerekiyor ve bunun için herkesten desteğe ihtiyacımız var. Sadece bu iş teknik adam, yönetici başkanla olmuyor futbolcuyla da olmuyor. Hep beraber şehir olarak kenetlenmesi lazım. Bir an önce geçen seneki her seferinde hatırlatıyorum geçen seneki sıkıntıları yaşamamamız gerekiyor. Burada belediye olsun sivil toplum örgütleri olsun herkese kapımız açık her şey her şekilde desteğe desteklerine ihtiyacımız var. Bu maddi yönde değil manevi yönde de olabilir. Her zaman yanımızda olmasını istiyoruz ve zaman kısaldı zor bir gruptayız zorlu takımlarla oynayacağız. Bunlar için bir an önce toparlanmamız lazım. Hem takım olarak hem şehir olarak. Bunun bilincinde olalım biz bilincindeyiz. Aşigolar taraftarlarımız mesajlar atıyorlar. Herkesin bir hedefi var. Bu takımın iyi olması için biz de onun için çalışıyoruz en iyi şekilde lige hazırlanıp, bu ilk haftalarda belki sıkıntı yaşayabiliriz. Çünkü geç başladık ve oyuncu grubumuz yavaş yavaş katılıyor. Genç grubumuzda sıkıntı yok onlar her şekilde zaten 10 günden beri antrenman yapıyor. Onları seviyesini görüyoruz onlardan da faydalanacağız tecrübeli oyuncularımızı kattıktan sonra en iyi şekilde de sahaya yansıtacağız.” Dedi.

Gülay “Transferler Gelmek Zorunda”

Nazım Gülay Aşigoların merakla beklediği transfer sorularını da yanıtladı.

Gülay “2 veya 3 Oyuncu Yakın Zamanda Kadroya Katılabilir”

Gülay “Transferler gelmek zorunda, transferleri mecbur içeri atmak zorundayız. Tecrübeli oyuncular yoksa sıkıntı yaşarız. Bununla ilgili de gerçekten mesai harcıyoruz. Dediğim gibi bu iş ekonomik duruma dayanıyor ekonomimize uygun oyuncularla görüşüyoruz ve yeni transferler mümkün olduğunca en erken şekilde katmaya çalışacağız. Görüştüğümüz oyuncular var. Her an gelip antrenmana katılacak oyuncular var. Az bir süre kaldı o oyuncularla ilgili 2-3 oyuncu daha bu 1-2 gün içinde katılabilir. Daha sonra işte sezonun başlamasına yakında katılabilir. Çünkü biliyorsunuz yani Türkiye'deki futbol piyasası çok yüksek başladı bu sene. Çok yüksek fiyat çeken oyuncular var. Yavaş yavaş bunlar rayına oturmaya başlıyor en iyi şekilde de bizim sistemimize uygun bizim ekonomik yapımıza uygun oyuncuları kazandırmak istiyoruz.” Dedi.

Editör: Uğur Medya