UŞAK BELEDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Uşak Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Uşak Belediyesi’nin Nisan ayı Belediye Meclisinde 2022 yılı denetim raporu okundu. Ak Parti Meclis Üyesi Denetim Komisyonu Başkanı Emre Hazar, Uşak Belediyesi’nin 2021 ve 2022 yılı harcamalarıyla ilgili raporu açıkladı.                        

UŞAK BELEDİYESİ’NİN BORCU 134 MİLYON 657 BİN TL ARTTI                   

Uşak Belediyesi’nin borcu bir önceki yıla göre 2022’de 134 milyon 657 bin TL  artış gösterdiğinin belirtildiği raporda, “Belediye ödeme dengesi kurarak borçları planlı bir şekilde ödediğinin göstergesidir.” dedi ve şaşırttı.                

“BELEDİYENİN BÜTÇESİ KİMSENİN BABASININ PARASI DEĞİLDİR"                     

Denetim raporunun okunmasının ardından söz alan İyi Parti Meclis Üyesi Necmi Dursun bu durumda bütçe açığı olmasının çok normal olduğunu ifade ederken “Belediyenin bütçesi kimsenin babasının parası değildir.” dedi.                         

Dursun “Halk olarak Pazar uzmanı olduk. Ben hiç bu yıl pazarda çeri domatesini 44 liradan almadım. 24 liradan portakalda almadım. En fazla çeri domatesini 32 lira, portakalı da 15 liradan aldım. İştirakler olarak gitmişiz, 300 kilo – 500 kilo almışız. Oktay beyi aradım hal işi ile uğraşan fiyatları kontrol eder misin dedim. Bana verdiği cevap ben bu paralardan bu malzemeleri satsam çoktan zengin olmuştum. Torba şeker almışız 1400 liradan, 3-4 markete gittim bana dediler ki 1000 lira. Bir firmadan 2 milyon 526 bin liralık doğrudan temin yoluyla sadece bir firmadan. 2020 yılında okudum bütçe raporuyla şu an okuduğum arasında değişen hiçbir şey yok.” dedi               

“KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ RESMEN BELEDİYENİN KARA DELİĞİ HALİNE GELMİŞ”                     

Kültür müdürlüğümüz resmen belediyenin kara deliği haline gelmiş. BAHAR ŞENLİKLERİ, MODAFEST, GURBETÇİ FESTİVALİ, KURTULUŞ HAFTASI ŞENLİKLERİ toplam 14 milyon lira, bütçe açığını anladık mı? Kitapçıdan piyano almışız, yine aynı kitapçıdan 4K ultra hd kamera almışız. Ne kitapçıymış arkadaş? İlimizi gelen bakan bakan yardımcıları eski bakan çok güzel ağırlamışız. Ama Bekir Bozdağ’a haksızlık etmişiz. Mehmet Özhasaki benimde hemşerim. 39 kişilik ekibiyle gelmiş. Uşak’ın en lüks otelinde 2 gün ağırlamışız ki herhalde ağırlayacağız. Menü 19 çeşit ama beni en çok meraklandıran “Cennet Çamuru” en az 300 kişiye sordum ne bu cennet çamuru bilen yok. İnsanlarımız evine soğan alamazken, veliler öğrencilerin çantasına yumurta koyamazken, bizim menümüzde cennet çamuru. Uşak Belediyesi gelirleri fakir fukaranın, emeklinin, işçinin size emanet vergileridir. Bu paraları kimse babasının evinden getirmedi.                 

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”              

Kültür müdürüne tavsiyem Nisa suresi 135. Ayeti tablo halinde yaptır ve Uşak Belediyesi’nin koridorlarına as büyük bir hizmet etmiş olursun. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim, üzülerek mübarek Ramazan ayında bu harcamalara ben hakkımı helal etmiyorum. Cennet çamuru hepinize afiyet olsun.

Editör: Uğur Medya