Yolaç’ın ölümüyle ilgili açıklama yapan Acıbadem Taksim Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Topuz, kayıp ile ilgili yaptığı açıklamada "Solunum sıkıntısı nedeniyle hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür. Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız, maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de vefat etmiştir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz." diyerek sevenlerine acı haberi verdi.

Yolaç, 2022'de bağırsak enfeksiyonuna bağlı zehirlenme nedeniyle hastanede tedavi görmüştü. Ünlü sunucunun tedavi sürecinde yakalandığı koronavirüs de, daha önce geçirdiği zatürrenin nüksetmesine sebep olmuştu.

Erkan Yolaç’ın eşi Asuman Yolaç da ailesi adına yaptığı açıklamada "Başhekim Prof. Dr. Ufuk Topuz, Dr. Filiz Gösterişli ve Dr. Emir Tavşanlı ile başlayıp tüm doktorlardan, hemşirelere, hasta bakıcılara kadar tüm Acıbadem Taksim Hastanesi personeline sonsuz teşekkür ederiz. Erkan, sadece bizim ailemiz değil, milyonların hayatına renk kattı. Biz de onu eşsiz enerjisiyle sizlerle anıyoruz. En güzel günler, en güzel geceler sizin olsun. Allah’a ısmarladık." ifadelerini kullandı.

Asuman Yolaç, cenaze töreninin 19 Mayıs tarihinde Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde öğle vakti düzenleneceğini duyurdu.

Uşak ve Gediz'de Korkutan Yangınlar: Fabrikalar ve Tarlalar Tehdit Altında! Uşak ve Gediz'de Korkutan Yangınlar: Fabrikalar ve Tarlalar Tehdit Altında!

Editör: Uğur Medya