Uşak’ta Taksi Ücret Tariflerine Zam Yapıldı

Uşak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Korkmaz taksi ücretlerine yapılan zam ile ilgili Uğur TV’ye konuştu.

Korkmaz yapılan zammın artan enflasyon ve akaryakıt fiyatları olduğunu belirtirken indi bindi ücretinin de 80 liraya çıktığını söyledi. 

Korkmaz “Enflasyona Dayalı Bütün Esnafımız Zam İstiyor”

Korkmaz “Tabii ki işte bu enflasyona dayalı olarak mazotun benzinin yükselmesi ile bütün esnafımız zam istiyor. Yani taksici istiyor, işte köy arabalarımız diğer yerler herkes zam istedi. Otobüslerden sonra taksilerimize de zam istedik.” 

Taksimetre Açılışta 25 TL Yazacak

Korkmaz “Açılış 25 TL oldu. Yani taksiye bindiğinizde taksimetreyi açtığınızda 25 TL yazacak. Ondan sonra her kilometre için 23 lira yazacak. Atıyorum yakın yere gittiniz işte burada bindiğiniz kilometre dolmadan indiniz 50 lira tutması gerekirken 80 lira alacak benim taksicim. 

Takside Kısa Mesafe İndi Bindi Ücreti 80 TL Oldu

Korkmaz “Çünkü o taksimetre 80 liraya tamamlayacak. 80 liraya geçerse zaten sıkıntı yok. Türkiye çapında bu böyle şimdi kısa mesafeyi biliyorsunuz, kısa mesafeye yolcu almayan bir sürü illerimiz var kısa mesafede bu şekilde tolere edilmiş oluyor.” Dedi.

Uşak’ta 6 Kilometrelik Taksi Yolculuğu 160 TL

Taksiciler artık taksimetreyi açtığında 25 TL alacak ve her kilometre için 23 TL eklenecek. Örnek verecek olursak İsmetpaşa Caddesi’nden taksiye bindiniz ve Uşak Devlet Hastanesi’ne gideceksiniz. Toplamda 6 kilometrelik bir mesafeye tekâmül ediyor. 25 TL açılışta taksimetre çalıştı ve 23x6=138 TL buna 25 TL’yi de eklediğimizde sonuç olarak 163 TL yapacak taksici ise size 160 TL verseniz yeterli diyecek.
 

Editör: Uğur Medya