2023 Genel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) adayı olarak gösterilen Ali Karaoba, bugün mazbatasını alarak resmi olarak milletvekiliği görevine başladı.

Uzun süren seçim kampanyası ve vatandaşlar arasında yürüttüğü aktif çalışmaların ardından Karaoba, seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Uşak'ta büyük bir destekle milletvekili seçildi. CHP'nin Uşak'taki temsilcisi olarak halkın beklentilerini karşılamak ve Uşak'ın sorunlarına çözüm bulmak için göreve başlayan Karaoba, bugün mazbatasını Uşak Seçim Kurulu'ndan aldı.

Mazbata törenine, CHP Uşak İl Başkanı, parti üyeleri, destekçileri ve Karaoba'nın ailesi katıldı.

Karaoba Adliye Binası önünde yaptığı açıklamada sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili değil 385 bin nüfuslu Uşak’ın milletvekili olarak görev yapacağını ifade etti.

Karaoba “Millet İttifakı İçin Çalışan Tüm Dostlarıma Teşekkür Ediyorum”

Karaoba “Ben 6 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Okuması yazması olmayan bir annenin, erken yaşta kaybedilmiş bir babanın sürecini yaşayan ama Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te Tıp Fakültesi’ni bitirmiş, üzerine uzmanlık yapmış, üzerine hukuka yakın adaleti bitirmiş, Uşak’a yerleşmiş, Uşak’ta yaşayan bir kardeşiniz olarak mazbatayı gururla ve onurla taşıyacağım. Millet İttifakı için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve mücadele eden tüm dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum.” Dedi.

Karaoba “Halkımızın Verdiği Karar Her Zaman Başımızın Üzerindedir”

Karaoba “Halkımız sandığa giderek bir karar verdi. Halkımızın verdiği karar her zaman başımızın üzerindedir. Bizi sevindiren ise Cumhuriyet Halk Partililer ve Millet İttifakı yıllardır kaybetmesine rağmen hale mücadele ediyor ve bu ülkenin sigortası olmaya devam ediyor.”Dedi.

Karaoba “Uşak’ta Yaşayan 385 Bin Nüfusun Milletvekiliyim”

Karaoba “Ben buraya Cumhuriyet Halk Parti rozeti ile geldim. Ama bu saatten sonra ben Cumhuriyet Halk Parti’nin milletvekili değil, Uşak’ta yaşayan 385 bin nüfusun milletvekiliyim. Uşak’ın hak ettiği değeri alması için elimden geleni yapan bir kardeşiniz olacağım. Destekleriniz için teşekkür ediyorum.” Dedi. 

Editör: Uğur Medya