2023’te Konut ve Kira Harcamaları Zirvede 2023’te Konut ve Kira Harcamaları Zirvede

İsrail ordusu, Uluslarası Adalet Divanı'nın (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin kaldığı çadır kentine saldırı düzenledi. 


Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları Refah'ın Kuzeybatısında bulunan Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının yakınında yaşayan Filistinlilerin çadırlarını hedef aldı.


Saldırıda en az  40 Filistinli hayatını kaybetti.


Filistin Kızılayı, saldırı sonrası sağlık ekiplerinin, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda cenazeyi ve yaralıyı taşıdığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından  "İsrail savaş uçaklarının Gazze’de yerlerinden edilmiş Filistinlilerin yaşadıkları çadırları bombalayarak ve masum sivilleri diri diri ateşe vererek katletmesini lanetliyoruz. Bu soykırım eylemleri mahkemelerde gereken cezayı alacaktır. Uluslararası toplumun bu soykırım eylemlerine son vermesini engelleyenler bu suça ortaktırlar." ifadelerini kullannarak İsrail saldırılarını kınadağını belirtti.

Editör: Duru Akyar