İyi Parti Uşak İl Başkanlığı 295 Sandığa İtiraz Etti

Bugün sabah saat 9.00’da Uşak Adliyesi önünde açıklama yapan İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı ve Millet İttifakı’nın il temsilcileri bu demokrasi arayışında, hukuki olarak haklarını almak için mücadele edeceklerini söylediler.

Obalı “295 Sandıkta İtiraz Dilekçemizi Verdik”

Obalı “295 Sandıkta itiraz dilekçemizi verdik. Aslında tüm sandıkların yeniden sayılmasını istiyoruz ama hâkim bey tarafından böyle bir şey olmayacağı söylendi. Bizde olabildiğince en fazla usulsüzlük olarak sandıkları avukatlarımızla birlikte inceledik. 295 sandığa itiraz ettik. İnşallah bu sandıklarda demokrasi arayışımızın cevabını alırız.” Dedi.

Akgün “İyi Parti’nin Her Zaman Yanındayız”

Diğer yandan CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün açıklamasında İyi Parti’nin her zaman yanındayız diyerek şunları söyledi.
Akgün “295 sandıkta yaşanılan bir mağduriyet var. Uzun zamandır ittifak olarak yan yanayız. Sonuna kadar da destek veriyoruz.” Dedi.

Dağgezen “280  Bin Kişinin Hakkını Arıyoruz”

Bir diğer ittifak ortaklarından olan Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen adaleti sağlamak adına Adalet Sarayı’na geldik dedi.
Dağgezen “Siyasiler olarak adaleti sağlamak adına buradayız. Ak Parti’nin milletvekili adayı da olsa, İyi Parti’nin milletvekili adayı da olsa haklı olan kimse o kazansın istiyoruz. 280 bin kişinin hakkı söz konusu. 1 oy ile kazanacak veya kaybedecek olsak dahi adaletin yerini bulmasını istiyoruz.” Dedi.

Ceylan “Uşak’ta İyi Parti Milletvekilini Alacaktır ve İnanıyoruz”

Demokrat Parti Uşak İl Başkanı Ekrem Ceylan, İyi Partili Muhammet Gür’ün milletvekili olduğuna inanıyoruz dedi.
Ceylan “Seçimin adaletli olmasını istiyoruz. Sayım sonucunda İyi Parti milletvekilini alacaktır ve inanıyoruz. Bizim desteğimiz tamdır. Millet İttifakı olarak bugünden itibaren Cumhurbaşkanlığı seçimi için 6 Parti beraber çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Ayşegül Obalı “Fahrettin Tuğrul, Kendini Aklayıp Temiz Bir Şekilde Meclise Gitsin”

Son olarak Ayşegül Obalı, bu yaşananlara günlerdir sessiz kalan ve sadece milletvekilliğini açıklayan Ak Parti Milletvekili adayı Fahrettin Tuğrul’a bu şaibelerin ortadan kalkması için sessizliğini bozsun çağrısı yaptı.

Obalı “Fahrettin Tuğrul Bu Şaibelere Sessiz Kalmamalı” 

Obalı “Fahrettin Tuğrul adaylık sürecinde de bazı şaibeli olayların ve sıkıntıların içinde bulundu. En azından mecliste kendisi temsil edecekse Uşak’ı o şaibeleri ortadan kaldırılması ve tertemiz bir şekilde gitmesi için bu haklı yürüyüşümüzde, haklı davamızda bizim yanımızda olsun. Kendisi bir hukukçu gerekirse tüm sandıkların sayılması konusunda ya da en azından itiraz ettiğimiz sandıklar konusunda yanımızda olsun. Kendisi temiz bir şekilde meclise gitsin.” Dedi.

Editör: Uğur Medya