Avukat Hüseyin Uğur Ufuk Uğur bugün Ak Parti Uşak İl binasında milletvekili aday adaylığı için Av. Emin Özçelik eşliğinde imzasını attı.          

Seçim sürecini nasıl değerlendirdiğini sorduğumuz Uğur, 'Önümüzdeki dönemde yine her zaman böyle söylüyorum bu seçim  çok önemli. Gerçekten önümüzdeki yüzyılı belirleyecek bir seçime giriyoruz. Önümüzdeki yüzyılı şekillendirecek bir seçime giriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2011 yılından başlayarak hedeflerinden bir çoğunu gerçekleştirdiğini görüyoruz. Türkiye yeni 100 yılını Cumhurbaşkanımız ilan etti. Bu yüzyılın, bu taassufun, bu hayalin peşindeyiz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu seçim sürecini de  atlatacağız. Türkiye 100 yılı hedeflerinde biz de Cumhurbaşkanımızla beraber bu yola çıktık ve bunun için ne gerekiyorsa hep beraber ortaya koyacağız inşallah. Hep birlikte elele vererek bunu gerçekleştireceğiz ayrıca partideki arkadaşlarımıza da ev sahipliği yaptığı için çok teşekkür ediyoruz. Yabancı bir yere gelmedik, kendi evimize geldik. Dolayısıyla bu çalışmaları  beraber gerçekleştireceğiz' dedi.                    

Avukat Hüseyin Ufuk Uğur, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptı. Seçim gidişatı ve AK Parti'nin seçim stratejisi hakkında konuşan Uğur, şunları söyledi:                    

Uğur, parti içi birlik ve beraberliğin seçimlerdeki başarı için önemli olduğunu vurgulayarak, 'AK Parti'nin seçimlerde başarılı olması için herkesin el ele vermesi gerekiyor. Partimizin güçlü yönlerini kullanarak, seçim sonuçlarını lehimize çevireceğiz' dedi.