Yapılan Açıklama ise şu şekilde idi;

"Dünyaya örnek olacak bir demokrasi sınavı hem ülkemizde hem de Avrupa’ da verildi.

Öncelikle bütün Türkiye’de ve yurtdışında seçimlerin bir demokratik şölen havasında ve huzur içerisinde yapılmış olması ve seçmenin çok yüksek düzeyde milli iradeyi sandığa yansıtmak üzere oy vermeye gitmiş olmasını Türk demokrasisi adına büyük bir kazanım olarak değerlendirmekteyiz.

14 Mayıs seçimlerinde açık ve net desteğimizi bildirdiğimiz Cumhur İttifakı bileşenleri mecliste milletvekili çoğunluğunu elde etmiş, cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Sayın Recep Tayyip Erdoğan açık ara önde bitirmiştir.
Cumhurbaşkanlığı seçimi ise 28 Mayıs 2023’te yapılmak üzere ikinci tura kalmıştır.

14 Mayıs’ ta gerçekleştirilen seçimler için startı 27 Nisan tarihinde Avrupa’dan Köln şehrinden vermiş ve büyük bir şölen havasında tamamlamıştık. 28 Mayıs’ ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için hem cumhur ittifakına hem de sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteklerimizi daha yakından göstermek ve ifade etmek için bu sefer Ankara’dan başlatıyoruz. Yine aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza hız vereceğiz ve sandıklardan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için elimizden geleni yapacağız.'' Dediler 

Editör: Uğur Medya