Düzenlenen toplantıya Deva Partisi Uşak İl Başkanı Yusuf Burak Erol, Belediye Başkan Adayı Ahmet Rençber, Banaz Belediye Başkan Adayı Murat Ahmet Gündüz katılım sağladı.

Rençber “Uşak’ın Sorunlarını Çözmek İçin Adayım”

Açılış konuşmasını yapan Deva Partisi Uşak Belediye Başkan Adayı Ahmet Rençber, seçim öncesi projelerinden bahsetti.

Toplantıda konuşan Ali Babacan, vatandaşların iktidara yönelik eleştirilerini ifade etme özgürlüğüne dikkat çekerek, "Vatandaşımız Hükümete Sarı Kart Gösterebilir" dedi. 

Babacan “Vatandaşımız Hükümete Sarı Kart Gösterebilir”

Babacan “Vatandaşın iktidara itirazı varsa sen artık yönetemiyorsun, yapamıyorsun, kuralları bozuyorsun, anayasayı tanımıyorsun, hukuk tanımıyorsun demek istiyorsa vatandaşımız hükümete sarı kart gösterebilir. Yani bu seçimler vatandaşımızın iktidara, merkezi hükümete bir sarı kart gösterme seçimidir aynı zamanda. Sadece belediye başkanlarımızı seçmeyeceğiz. Sandıktan çıkan sonucun çok açık bir sarı kart olması gerekiyor. Uyarı olması gerekiyor.” Dedi.

Babacan “Yanlışları Sandıkta Tescil Ettirdikleri Bir Seçim Olmamalı”

Babacan “Bu sarı kart çıkmazsa şu ana kadar ne kadar yanlışlık, haksızlık, hukuksuzluk varsa inanın aynen devam eder. Çünkü diyecekler ki, siz bizi eleştiriyorsunuz. Yolsuzluk yapıyorsunuz, anayasayı tanımıyorsunuz, talan ediyorsunuz, adaleti bozdunuz, hukuk sistemini bozdunuz, ekonomiyi yerle bir ettiniz diyorsunuz ama millette beni onaylıyor. Sandıktan çıkan sonuç bu. Bütün bu yanlışları sandıkta tescil ettirdikleri bir seçim olmamalı.” Dedi.

Babacan konuşmasının devamında ekonominin hukuk ve adaletle düzelebileceğini ifade ederek, enflasyonun geldiği noktayı cebinden çıkardığı 1 Milyon Lira ile anlattı.

Babacan “Paranın Değeri 24 Kat Küçüldü”

Babacan “Bundan hatırlarsanız tam 20 sene önce 6 sıfır attık. 1 Milyon Lira oldu 1 YTL. O gün 1 YTL 8 tane yumurta alıyor. Şu an ise 1 yumurta 3 TL. Bu da demek oluyor ki 24 kat bu paranın değeri küçülmüş demek.” Dedi.
 


 

Editör: Uğur Medya