CHP 19 Mayıs Bayramı’nda Anıt Önüne Çelenk Bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi ve Sendikalar Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anıt önüne çelenk bıraktı.
Tören, Atatürk'ün heykelinin bulunduğu anıt önünde gerçekleşti. Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl temsilcileri, partililer ve il sendikalarının katılımıyla, Türkiye'nin kurucusu ve ulusal kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak amacıyla bir araya geldiler.
Törende konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün gençlere Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda ilerlemelerini söylerken hükümeti hedef alarak Atatürk sırtını saraya sultana değil millete dayamıştır dedi.

Akgün “Atatürk Sırtını Saraya, Sultana Değil Millete Dayamıştır”

Akgün “Mustafa Kemal Atatürk, böylesi bir ortamda 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarken saraya/sultana değil, millete dayanmış, güvenmiş bunu da  “milletin istiklalini milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek ortaya koymuştur. Nihayetinde Atatürk’ün önderliğinde, atılan doğru adımlarla ve büyük gayretlerle bağımsızlık kazanılmış Modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.
Atatürk, kurduğu Cumhuriyeti’n korunmasında, gelişmesinde gençlere çok güvenmiş, Ey Türk Gençliği diyerek seslendiği hitabesinde bunu açıkça belirtmiştir. Bu amaçla 19 Mayıs Gençliğe armağan edilen bir bayramdır.

Akgün “19 Mayıs Gençlik, Gençlik Gelecek Demektir”

19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.
“Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ” diyor, Atatürk
Sarayların yıkıldığı, Millet iradesinin egemen olduğu nice 19 Mayıs’lar da nice bağımsız günlere selam olsun.” Dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Alp Avşar konuşmasında Atatürk’e olan minnetlerini iletti.

Avşar “19 Mayıs Umudun, Zaferin, Birlikteliğin, Varoluşun Günüdür”

Avşar “Bizlere bu gururu yaşayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi sonsuz minnet duygularımla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlarım.

Avşar “Atatürk ve Silah Arkadaşlarını Yok Sayanlar, Gençler Burada”

Bu önemli Milli bayramlarda kendilerine milli diyerek, kutlamalara engel olan, bu günlerin mimarı olan ATATÜRK ve silah arkadaşlarına yok sayan zatlar da unutmasınlar ki gençler burada.” Dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba Uğur TV’ye yaptığı özel açıklamada 19 Mayıs bayramını kutladı ve 28 Mayıs seçimleri için vatandaşları sandığa davet etti.

Karaoba “86 Milyonun Atatürk’e Minnetini Ve Umutlarını Bağlaması Gerekiyor”

Karaoba “104 Yıl önce bir çoban ateşi yakan bu ülkenin bir evladı vardı Atatürk ve bu ülkeye bir bağımsızlık getirdi. Bu açıdan bu ülkede yaşayan 86 milyonun Atatürk’e minnetini ve umutlarını bağlaması gerekiyor.” Dedi.

Karaoba “Tüm Vatandaşları 28 Mayıs’ta Sandığa Davet Ediyorum”

Karaonba“28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimde yeni bir Kemal’in geleceğini düşünüyoruz. Bu ülkede yeniden özgürlük, demokrasi, normalleşmek için bir ateş yakılacağını görüyoruz. Gençlik gelecektir diyoruz ama artık yaş faktörünün bittiği, herkesin kendini genç hissettiği bir seçime gidiyoruz. Herkesi sandıklara davet ediyorum. Başta gençler olmak üzere, herkesin 19 Mayıs bayramını kutluyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya